Iskolánk 8 évfolyamos, körzeti általános iskola. 1966-ban épült a belváros peremén, családi házas környezetben. A kétszintes épületet 1980-ban egy egyszintes szárnnyal bővítették. Tanulói létszámunk évek óta 480 fő körül mozog.
Pedagógiai programunkban megfogalmazott célunk, hogy a hozzánk járó tanulóknak nyugodt, jó légkört biztosítsunk; szilárd alapismeretekre épüljön színvonalas művészeti nevelésük, tanulóink kapjanak lehetőséget kreativitásuk és önkifejező képességük fejlesztéséhez; kommunikációs és konfliktuskezelő képességük javuljon; kapjanak iránymutatást az egészséges életmód kialakításához; megbízható tudással kerüljenek a képességeiknek megfelelő középiskolába.
Az óvoda és iskola közötti átmenetet segíti az 1986 óta alkalmazott iskolaotthonos nevelési formánk. A tanulók napirendje, a tantárgyak váltakozása, a pihenés és önálló munka beiktatása alkalmazkodik a gyerekek igényeihez. 1990-től a szabadidő minőségi eltöltésére bevezetésre került a néptáncoktatás.
1992-ben dolgoztuk ki a vizuális nevelés tantervét.
E képzésnek fontos szerepe van minden tanulónk személyiségének formálásában, érzelemvilágának, kreativitásának fejlesztésében
|
|
|
A 2002-ben indult, tantestületünk által kidolgozott környezeti nevelési programunk bevezetésével kiemelkedő szerepet szánunk a fenntartható fejlődés elvein alapuló szemléletmód megalapozásának, a jövő iránti felelősségre nevelésnek. |
A 2005-ös tanév óta sajátos nevelési igényű tanulókat is fogadunk.
2006-tól bevezettük a kompetencia alapú oktatást.
2009-ben a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által meghirdetett pályázaton Megyei Minőségi Díjat nyertünk, mely az iskolai kiválóság elismerését és a kiválósághoz vezető út széleskörű megismertetését tette lehetővé. |
|
|
2012-ben a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, a Vidékfejlesztési Minisztérium és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet pályázatán Örökös Ökoiskola címet nyertünk, elismerve, hogy iskolánk tanulói sajátos, korcsoportjuknak megfelelő élményekre és tapasztalatokra építő, azaz tevékenységorientált környezeti és fenntarthatóságra nevelésben részesülnek. |
A szülők felterjesztése alapján 2012-ben iskolánk Miniszteri Elismerő Oklevél Kitüntetést kapott.
Az iskolánk regisztrált Tehetségpont, tagja a Teleki Tehetségsegítő Tanácsnak, ezzel célunk tanítványaink számára olyan lehetőségek biztosítása, amelyek segítik őket a bennük rejlő értékek feltárásában és kibontakoztatásában.
Számunkra az is fontos, hogy gyengébb képességű tanulók felzárkózhassanak, ezért differenciálással, korrepetálással, napközis és tanulószobai foglakozásokkal segítjük mindennapi munkájukat.
|
|
A hozzánk járó diákok negyedik évfolyamtól tanulják kötelezően az idegen nyelvet, angol, német nyelvek közül választhatnak.
Sportolási lehetőséget - a tanórai kereteken túl - a sportkörök és a tömegsport nyújtanak. Talajtornával, floorballal, röp- és kosárlabdázással, foglalkozhatnak a gyerekek. Rendszeres a téli sítáborozás. Úszásoktatás van a 2. 3. és 5., korcsolyaoktatás a 4. és 6. évfolyamokon. A 3. és 4. évfolyam teniszezik.
A szabadidő hasznos eltöltésére a könyvtár várja tanulóinkat, valamint szakkörök bőséges kínálatából is választhatnak diákjaink., mint az angol, német, matematika, sakk, darts, festő, környezetvédelmi, honismereti, történelmi, de énekkar, iskolarádió, színjátszó csoport, honvédelmi szakkör is működik intézményünkben.
Rendszeres iskolánkban a nyári táboroztatás, az erdei iskola és az alkotótábor
Hagyományos rendezvényeink immár az adventi hangverseny, a szülők-nevelők bálja, az év végi rajzkiállítás és az alsós néptáncgála megrendezése. Intézményünk jelentős városi, illetve megyei rendezvények házigazdája (fizikaverseny, angol nyelvi verseny, Ly vagy J? bajnokság, Munkácsy Alkotópályázat).
Reméljük, hogy a korszerű tananyagtartalmak, módszerek és eszközök hozzájárulnak ahhoz, hogy még tovább javuljon eredményességünk a helyi és országos méréseken, így biztosítva a sikeres továbbtanulást.
A programjaink iránt érdeklődőket szeretettel várjuk iskolánkba!
A Munkácsy Mihály Általános Iskola (egykor Schönherz Zoltán Általános Iskola) igazgatói:
Csanádi Vincéné (1966-1979)
Vass Tiborné (1979-1989)
Dobi Istvánné (1989)
Radács Istvánné (1989-2000)
Móder Józsefné (2000-2010)
Vajgerné Bőhm Erika (2010)
Tóth Péter (2010 - )